Nasza Szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2019/20 do realizacji trzeciej edycji konkursu Tradycyjny Sad. Projekt ten polega na promocji starych odmian drzew owocowych, tegoroczna edycja jest poświęcona tradycyjnym odmianom śliw. Naszym zadaniem będzie rozbudowanie naszego mini sadu, który został założony przez naszych starszych kolegów w poprzedniej edycji programu, składającego się z tradycyjnych odmian grusz, o tradycyjne odmiany śliw. Chcemy dowiedzieć się jak najwięcej o pielęgnacji naszego sadu.
Nasz zespół „Radosny sad” składa się z uczniów klas V i VI. Nasza nauczycielka biologii opowiedziała nam o tym dlaczego stare odmiany drzew są tak ważne i dlaczego powinniśmy odbudowywać stare sady. Chcemy poszerzać naszą wiedzę o tradycyjnych odmianach drzew owocowych i chcemy się nią podzielić z naszymi kolegami i koleżankami. Chcemy przeżyć wspaniałą przygodę oraz mieć swój wkład w rozbudowę naszego szkolnego sadu. Zabraliśmy się do realizacji naszego projektu z ogromnym zapałem, dzięki niemu możemy rozwijać swoje pasje.