• Aktualności

  • Aktualności

            • TRADYCYJNY SAD

            • Nasza Szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2019/20 do realizacji trzeciej edycji konkursu Tradycyjny Sad.  Projekt ten polega na promocji starych odmian drzew owocowych, tegoroczna edycja jest poświęcona tradycyjnym odmianom śliw. Naszym zadaniem będzie rozbudowanie  naszego mini sadu, który został założony przez naszych starszych kolegów w poprzedniej edycji programu, składającego się z tradycyjnych odmian grusz, o tradycyjne odmiany śliw. Chcemy dowiedzieć się jak najwięcej o pielęgnacji naszego  sadu.

              Nasz zespół „Radosny sad” składa się z uczniów klas V i VI. Nasza nauczycielka biologii opowiedziała nam o tym dlaczego stare odmiany drzew są tak ważne i dlaczego powinniśmy odbudowywać stare sady. Chcemy poszerzać naszą wiedzę o tradycyjnych  odmianach  drzew owocowych i chcemy się nią podzielić z naszymi kolegami i koleżankami. Chcemy przeżyć wspaniałą przygodę oraz mieć swój wkład w rozbudowę naszego  szkolnego sadu. Zabraliśmy się do realizacji naszego projektu z ogromnym zapałem, dzięki niemu możemy rozwijać swoje pasje.

          • MOJA SZKOŁA
            • MOJA SZKOŁA

            • Drodzy Uczniowie!

              Z okazji zbliżającej się 75 rocznicy istnienia naszej szkoły, serdecznie zachęcamy Was do pogłębienia wiedzy na temat historii placówki. Prosimy o wykonanie albumu (techniką dowolną).

              Cele:

              • rozbudzanie zainteresowań historią szkoły,
              • podkreślenie znaczenia szkoły w środowisku,
              • wyrabianie poczucia troski o pamiątki,
              • prezentacja szkoły w formie albumu.

               

              1. Album może wykonać każdy uczeń.
              2. Treść albumu musi być opracowana chronologicznie, zawierać prezentację placówki, jej dyrektorów, nauczycieli, uczniów, dodatkowe zajęcia, imprezy szkolne i środowiskowe itp.
              3. Treści i zdjęcia o placówce muszą być wiarygodne, mile widziane stare fotografie (kserowane lub skanowane).
              4. Praca musi być podpisana, nie może być plagiatem.
              5. Prace, wykonane starannie i poprawnie, będą wyłożone na wystawie podczas obchodów a następnie wzbogacą księgozbiór biblioteczny.
              6. Albumy należy składać do 10 marca 2020 r. do wychowawcy klasy lub biblioteki szkolnej.

               Monika Kozłowska, Małgorzata Przewięźlikowska

          • MOJA SZKOŁA
            • MOJA SZKOŁA

            • Drodzy Uczniowie!

              Z okazji 75-lecia istnienia naszej szkoły zachęcamy wszystkich uczniów  do zabawy ze słowami, do przywołania wspomnień związanych z naszą placówką. Najciekawsze teksty umieszczone będą w okolicznościowym zbiorze i przekazane do biblioteki. 

              ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY !
               

              CELE:
              1. Rozbudzanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka, motywowanie do czytelniczych i twórczych poszukiwań.
              2. Kształtowanie wśród dzieci postawy patriotyzmu lokalnego.
              3. Zachęcenie uczniów do własnej aktywności twórczej.
              4.  Kształtowanie więzi  emocjonalnych ze szkołą.
               


              1. W zabawie może wziąć udział każdy uczeń.
              2. Szczególnie mile widziane będą:
              - limeryki ( pięciowersowy, zabawny wiersz, w którym rymują się ze sobą wersy1,2 i 5 oraz 3 i 4, gdzie w ostatnim wersie pojawia się zaskakująca puenta)
              - fraszki ( krótki, rymowany, najczęściej żartobliwy wierszyk zakończony zabawną puentą, może być to również wiersz poważny)
              - wiersze białe ( wiersze bez rymów o dowolnym układzie wersów, mogą być podzielone na zwrotki lub nie),

              - wiersze sylabiczne (stała liczba sylab w wersie), mogą być podzielone na zwrotki.
              3. Wiersz musi mieć nadany krótki tytuł.
              5. Każdy tekst należy podpisać podając: imię i nazwisko autora oraz klasę. Dane te umieszczamy pod tekstem.
              6. Utwór musi być napisany na komputerze i przesłany na adres e-mail biblioteki szkolnej.
              7. Najlepsze wiersze, autorzy, odczytają lub powiedzą z pamięci podczas uroczystości jubileuszowych w marcu.
              8. Prace należy przesyłać do 25.02. 2020 r.    
              9. UWAGA !!! Wiersze muszą być napisane samodzielnie, wszelkie kopiowanie                             z Internetu będzie próbą oszustwa, nieuczciwy uczeń poniesie konsekwencje.


              Monika Kozłowska, Małgorzata Przewięźlikowska

          • UWAGA KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY!
            • UWAGA KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY!

            • VALENTINE’S DAY CARD – NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WALENTYNKOWA W JĘZYKU ANGIELSKIM”

               

              CELE KONKURSU:

              - rozwijanie poczucia estetyki, pomysłowości i kreatywnego myślenia,

              - rozwijanie zainteresowania językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych,

              - poznanie tradycji i zwyczajów, pochodzących z krajów anglojęzycznych, powoli zakorzeniających się w kulturze polskiej,

              - dążenie do stworzenia właściwego nastroju towarzyszącego tradycji
              ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH, opartego na szacunku i poszanowaniu wartości, ideałów oraz przekonań drugiej osoby,

              - przybliżenie młodzieży szkolnej właściwego znaczenia pojęcia miłość.

              REGULAMIN:

              1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej
              w Steklinie.

              2. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne.

              3. Celem konkursu jest własnoręczne wykonanie przez uczniów kartek walentynkowych z życzeniami lub wierszykiem w języku angielskim.

              4. Technika wykonania oraz format kartek są dowolne (preferowane A4).

              5. Gotowe kartki przekazywać należy przekazać organizatorowi –

              pani Darii Wnuczko do 24.01.2020 roku tj. do piątku przed feriami.

              6. Każda WALENTYNKA powinna zawierać opis: imię i nazwisko autora, klasę.

              7. Tylko prawidłowo opisane kartki wezmą udział w konkursie.

              8. Jury ocenia kartki biorąc pod uwagę estetykę wykonania, kreatywność i pomysłowość autora.

              9. Spośród zebranych ozdób wyłonionych zostanie 3 laureatów oraz kilkoro wyróżnionych.

              10. Prace zostaną wywieszone na korytarzu szkolnym z okazji Walentynek w lutym.

            • Piłka siatkowa

            • Uczniowie Naszej szkoły zdobyli miejsca na podium w zawodach w piłce siatkowej.

              I miejsce dziewczęta

              II miejsce chłopcy

              Gratulujemy!!!